22 ترفند مخفی ویندوز 10 که بعید است آنها را بدانید – دیجی رو

پسورد خود را روی یکی از پارتیشنها ذخیره کنید. در صورت فراموش کردن پسورد، میتوانید از فایلی که در حین انجام رمز گذاری در یکی از پارتیشنها ذخیره کردهاید، استفاده نمایید. BitLocker به صورت خودکار فایلهای جدیدی را که به درایو اضافه میشوند، رمزنگاری خواهد کرد، اما شما باید انتخاب کنید که برای فایلهای فعلی چه اتفاقی بیوفتد؛ شما میتوانید از همان ابتدا تمام درایو را رمزنگاری کنید (همراه با فضای خالی) و یا تنها فایلهای موجود را (فضای اشغالی) رمزنگاری کنید.

بهتر است که پسورد روی درایو اصلی کامپیوتر نگه داشته نشود، چون امنیت بالایی ندارد؛ تراشه TMP میتواند فضای سخت افزاری مطمئنی را برای ذخیره چنین پسوردهایی به شما بدهد. طبق هشدار نمایش داده شده ممکن است کاربر دسترسی خود را به برخی از دادهها، از دست بدهد (مثل دادههایی که روی آنها رمزنگاری با EFS انجام شده است). برنامههایی از قبیل فیس بوک، توییتر و واتساپ برنامههای محبوبی هستند که روی سیستم عامل ویندوزهم از آنها استفاده میکنیم. برای سادهتر شدن نصب برنامههایی که به صورت فایل APK روی سیستم دارید، میتوانید اپلیکیشنی به اسم WSATools را روی ویندوز ۱۱ نصب کنید.

مفید بودن چنین برنامههایی هنوز مشخص نیست، اما از این طریق شما میتوانید مستقیماً از دستگاه Windows خود فیلمهایی را برای Tik Tok ضبط و ارسال کنید. در کادر New Password رمز عبور خود را وارد و در کادر Confirm Password آن را تکرار کنید در آخر روی گزینه Ok کلیک کنید تا پسورد روی حساب کاربری گذاشته شود. به طور کلی ما از برنامههای زیادی روی موبایل خود استفاده میکنیم که عموما گروه بزرگ آنها را پیام رسانها تشکیل میدهند. لایسنس ویندوز 10 چند نوع دارد که کاملترین آنها ورژن Enterprise بوده و پس از آن Pro و Home.

قابلیت BitLocker در ویندوز XP وجود ندارد، اما شما میتوانید بعد از رمز گذاری، فلش مموری خود را در ویندوز XP باز کنید و با وارد کردن پسورد از اطلاعات خودتان استفاده کنید، اما نمیتوانید اطلاعاتی را به فلش مموری خود اضافه کنید. زیرا این وبسایت زبان فارسی را نیز دارد و براحتی می توانید فرم های افتتاح حساب خود را تکمیل کنید. کار را با مسیرهای نصب ادامه دهید تا حذف تکمیل شود.پس از تکمیل این مراحل لازم است بهروزرسانی به ارتقای ویندوز ۱۱ را انجام دهید. مطمئن شوید که با انتخاب چک باکس Allow به کاربر یا گروه مربوطه مجوزهای لازم را داده اید.

مرحله ۳: دکمه Reset را در زیر منوی Reset انتخاب کنید. برای این منظور کافیست کلمه lusrmgr.msc را در منوی استارت یا پنجره run وارد و برنامه مدیریت کاربران را اجرا کنید. ابتدا با فشردن کلید ویندوز به همراه R، پنجره Run را باز کرده، عبارت services.msc را تایپ کنید و اینتر را بزنید. تقویم باد صبا 99 برای کامپیوتر ؛ استفاده از محبوترین تقویم فارسی در ویندوز! بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود کامپیوتر : دانلودهای خود را مدیریت کنید!

GiliSoft جدا از محافظت اطلاعات و نرم افزارهای شما با استفاده از رمز عبور، سیستم شما را در برابر ویروسها نیز محافظت میکند. بهترین نرم افزارهای اینستاگرام برای ویندوز ؛ برای بهبود کارایی اینستاگرامی در ویندوز! آموزش ساخت درایو جدید در ویندوز ۱۰ ؛ نحوه قسمت بندی فضای ذخیره سازی رایانه! اگر از Windows Update برای ارتقاء دستگاه خود استفاده میکنید، ممکن است خطای ۰x۸۰۰F۰۹۲۲ را مشاهده کنید، به این معنی که کامپیوتر نمیتواند به سرورهای به روزرسانی متصل شود یا پارتیشن System Reserved خیلی کوچک است یا فضای خالی دارد.شایان ذکر است شما برای بارگیری یا به روزرسانی باید ویپین خود را خاموش کنید.

ذخیره این Recovery Key میتواند به روشهای گوناگونی انجام گیرد؛ میتوانید آن را در یک فایل ذخیره کنید، آن را پرینت کنید، روی یک فلش مموری ذخیره کنید و یا آن را در فضای اکانت مایکروسافت خود نگهداری نمایید. Recovery Key برای این منظور استفاده میشود که اگر روزی پسورد اصلی را فراموش کردید و یا USB Drive را که با آن قفل درایوها را باز میکنید گم کردید، بتوانید با استفاده ازRecovery Key، دسترسی مجدد داشته باشید. این تراشه معمولاً روی مادربورد کامپیوتر نصب میشود و BitLocker میتواند پسورد رمزگذاری را در این تراشه ذخیره کند. چون بعضی از نرم افزار ها فقط نسخه 32 بیتی دارن و ممکنه روی ویندوز 64 بیتی نصب نشن و یا اگر هم نصب بشن درست کار نمیکنن .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اتصال همزمان چند مانیتور پیشنهاد می کنیم پست آموزش اتصال و استفاده همزمان دو یا چند مانیتور در ویندوز ۱۰ ، ۸ ، ۷ و.. پس از رمزگذاری اطلاعات یک درایو شما میتوانید به راحتی سیستم خود را روشن و با یک بار وارد کردن رمزعبور تا خاموش کردن رایانه از درایو خود استفاده کنید. پس از وارد کردن علامت ستاره و فشردن کلید Enter باید رمز عبور خود را وارد و در مرحله بعد آن را تکرار کنید. بعد از برطرف کردن ارور ALLOW BITLOCKER WITHOUT A COMPATIBALE TPM در هنگام فعال سازی BitLocker در ویندوز 10 میتوانید از ویژگی BitLocker استفاده کنید.

شما میتوانید از GiliSoft EXE Lock به راحتی و به صورت رایگان استفاده کنید، اما در نظر داشته باشید که رمز عبور در نسخه رایگان به طور کلی ثابت است و اگر کسی با برنامه آشنایی داشته باشد میتواند به راحتی از سد قفلی شما عبور کند. مایکروسافت همچنان میکوشد انگیزه بیشتری برای کنار گذاشتن ویندوز XP و ویستا به وجود آورد و در این راستا اعلام کرده است هر کاربری که هماکنون از این دو نسخه به ویندوز ۷ یا ویندوز ۸ مهاجرت کند، پایان امسال ویندوز ۱۰ را به صورت رایگان در اختیار میگیرد.

به غیر از نسخه ھای Enterprise (در سال اول رایگان است. چیپ TPM محافظت را یک مرحله بالاتر برده و از سطح نرمافزار به سطح سختافزار رسانده است. قابلیت BitLocker به صورت یک چیپ سخت افزاری روی مادربردهایی وارد بازار شده است که به نام Trusted Platform Module TPM وجود دارند. رمزگذاری روی فلش و درایو با BitLocker در ویندوز 10 معمولاً نیازمند تراشه خاصی به نام Trusted Platform Module یا همان TMP است. این خطا به دلیل مشکل ناسازگاری بین VirtualBox و ویندوز ۱۱ و وجود Hyper-V روی کامپیوتر رخ میدهد.

در ادامه نحوه اکتیو کردن ویندوز ۱۰ آموزش داده می شود. اما برای اطلاع شما این فرایند را در ادامه توضیح میدهیم. در ادامه Uninstall Updates و سپس Uninstall را انتخاب کنید. گزینه دوم را انتخاب و یک رمز عبور ثابت را در هر دو کادر تایپ کنید. در این پنجره دو گزینه مشاهده میکنید. وسط پنجره تنظیمات روی فایل Require additional authentication at startup دابل کلیک و سپس گزینه Enabled را انتخاب کنید و چک باکس Allow BitLocker without a compatible TPM را فعال نمایید. گزینه اول را انتخاب و روی Next کلیک کنید.

■ حالا برید از تو واتساپ گوشی از قسمت بالا و سمت راست صفحه روی دکمه سه نقطه رو بزنید بعدش گزینه Whatsapp web رو بزنید. در سمت راست و پایین باید جمله Virtualization: Enabled نوشته شده باشد. سپس باید برای قفل کردن برنامه مورد نظر، پوشهای را که برنامه در آن نصب شده است، انتخاب و روی Ok کلیک کنید. در این پنجره شما نحوه باز کردن قفل درایو را انتخاب میکنید؛ روشهای متعددی وجود دارد، که بستگی به نوع سیستم شما، این روشها برایتان لیست خواهد شد. نکته : معمولا از روش بالا برای ریست کردن پسورد استفاده میشود، از اینرو بهتر است که رمز عبور خود را از روشهای دیگر تغییر دهید.

• برچسب های داخلی را به پیوندهای دعوت چت خود اضافه کنید تا آنها را سازماندهی کنید. اما نکته حایز اهمیت در این بین تضمین امنیت آنها در سیستم شخصی است. به طوریکه چنانچه مفاهیم واژههای فوق را به صورت دقیق و فنی آنها بدانید، اصلا هیچگاه چنین پرسشهایی در ذهن شما به وجود نخواهد آمد. زیرا ریست شدن خودکار ویندوز میتواند علت های سخت افزاری و نرم افزاری متعددی داشته باشد نیازمند بررسی دقیق و حساب شده است.

در مرحله بعدی نیز روی Next کلیک کنید تا سیستم ریست شود و عملیات رمز گذاری اطلاعات آغاز شود. از سمت چپ روی پوشه Users کلیک کنید تا در سمت راست صفحه فهرست کاربران موجود در ویندوز نمایش داده شود. 1 نام دارد. با راست کلیک کردن بر روی آن و انتخاب Rename، نام آن را به NoLockScreen تغییر دهید. روی حساب کاربری مد نظر خود کلیک راست کنید و گزینه Set Password را انتخاب نمایید. اکنون باید یکی از تاریخ هایی که قبل از بروز مشکل فعال هستند را انتخاب کنید .

دیدگاهتان را بنویسید