پرورش مرغ های ابریشمی به چه صورتی انجام میگیرد؟

این بیماری دارای دو نوع خروسک ویروسی و خروسک اسپاسمی میباشد و ممکن است در هر سنی رخ دهد اما بیشتر در کودکان بین ۶ ماه تا ۳ سال شایع است. بیماری خروسک معمولاً در کودکان زیر ۶ سال رخ میدهد. در سالن شیر دوشی در روزهای گرم سال پنکه های موجود روشن می مانند تا عمل خنک کردن گاوها به خوبی صورت بپذیرد. نمره وضعیت گاوهای کم تولید ممکن است 5/3 بالاتر رفته باشد که در این وضعیت باید مدیریت مناسبی صورت گیرد تا از چاقی جلوگیری شود. اگر گوساله ها در هنگام ورود به مرتع 180کيلوگرم وزن داشته باشند, به هر هکتار از زمينهايي با حاصلخيزی متوسط بايست 5/5 رأس و بيش از متوسط بايست 9 رأس از چنان گوساله هايط اختصاص داده شود.

از نظر اقتصادي، باروري معمولا با توجه به فاصله زايش پي در پي دو گوساله ارزيابي مي شود. يكي از دلايل مهم اقتصادي نبودن پرورش گاو شيري در استان، پايين بودن راندمان توليد مثلي در گله هاست. علائم فحلی در گاومیش مثل گاو چندان روشن نیست، مطمئن ترین علامت فحلی رفتار پذیرش جنس مخالف است (یکی از علل عمده استفاده از تیزر فحل یاب در گله های گاومیش همین مسئله است)، فحلی در گاومیش اکثراً خاموش silent oestrus است و میتوان گفت علائم ظاهر شده آن تقریباً مشابه گاو است (ترشحات موکوسی شفاف، کش دار از واژن و متورم و سرخ شدن آن).

استاندارد کردن شیر:شیر پس از عبور از سپراتور، بر حسب میزان چربی مورد نیاز استاندارد می شود. با گاوآهن برگرداندار مقدار مشخصی از خاک را از عمقی معین برداشته و پس از چرخاندن با زاویه مشخص، آن را به یک سمت برمی­ گردانند. هموژن کردن شیر :پس از استاندارد کردن شیر ، باید هموژن شود. بدون عمل هموژن کردن ، چربی شیر جدا و به سطح آن بالا می رود. پدیده همزمان شدن فحلی در طبیعت نیز نشان می دهد، گاوهای فحل به گونه ای بر فحلی دیگر گاوهای فحل در گله، اثر می گذارند. لازم به ذکر است که حداکثر تولید بره در این نژاد 12 قلو می باشد که در امریکا به ثبت رسیده است.

برای تولید هر نوع شیر با درصد چربی متفاوت ، یک مقدار مشخصی خامه به شیر اسکیم برگشت داده می شود. این شدت به خاطر این است که سیستم تنفسی کودکان هنوز رشد کافی را نداشته و نسبت به افراد بالغ بسیار کوچک تر است. در گاوهای بسیار چاق اختلالات متابولیکی در سخت زایی بیشتر است و واکنش ایمنی مختل میگردد. بهداشت و نظافت عمومی دو عامل بسیار مهم در پیشگیری از اختلالات گوارشی و اسهال است .

عمل پاستوریزاسیون از نام دانشمند معروف فرانسوی ،لوی پاستور گرفته شده است. وی برای اولین بار پاستوریزاسیون را برای از بین بردن باکتری ها در شیر استفاده کرد. هر زمانی که از شما خواسته شود یک گاو را در ذهن خود تصور کنید، اولین گاوی که برای شما نمایان می شود گاو های لبنی هلشتاین هستند. و در مقابل در تهران و کرج و سایر کلان شهر ها نرخ های بالاتری اعلام می شود. در کنار این ترکیب استفاده از سایر بافرها نظیر سدیم سسکویی کربنات نیز خالی از لطف نخواهد بود. دهان و بینی گوسفند باید عاری از هر نوع بیماری و ترشح بیش از حد مخاط باشد.

از این رو باید برای این مهم نیز چاره اندیشی کنید. پروتئین های موجود در شیر به اطراف این اجزای کوچک می چسبند و از اتصال مجدد آنها بهم جلوگیری می کنند. به همین دلیل منطق مرطوب و نیمه گرمسیری برای پرورش آن ها مناسب تر می باشد. مصرف پایین انرژی در اوایل شیرواری میتواند روزانه منجر به 2-5/1 کیلوگرم سوزش چربی گردد. گاو شیری منجر به تغییرات معنی دار در صنعت گاو شیری گردیده است. گاوهای تازه زا در اوج تولید شیر در توازن منفی انرژی قرار داشته و بنابراین امتیاز بدنی آنها کاهش مییابد، بعبارت دیگر BCS ایدهآل بستگی به مرحله شیردهی دارد.

امتیاز بدنی 5: گاو خیلی چاق است. امتیاز شرایط بدنی با مرحله شیردهی تغییر میکند. در تنظیم تغذیه گاوها و مدیریت مناسب برای حداکثر استفاده از پتانسیل تولید شیر و به حداقل رساندن اختلالات تولید مثلی از امتیازدهی شرایط بدنی BCS استفاده زیادی میشود. تولید کننده میتواند با استفاده از BCS گاوهای با ضریب تولید بالاتر و هزینه کمتر نگهداری نماید و با تقسیمبندی گاوها به گروههای لاغر، متوسط و چاق بهتر بر آنها مدیریت کرده و گاوهای لاغر با تغذیه مناسب و گاوهای چاق با محدودیت مصرف خوراک به شرایط مناسب بازگرددند و گله یک دست با ضریب تبدیل مناسب در اختیار داشته باشند.

ضریب هم خونی و معیار کامل بودن شجره همه گاوها با استفاده از ساختار شجره ی 883713 حیوان محاسبه شد. امتیاز بدنی 1: در این شرایط گاوها خیلی لاغراند. امتیاز شرایط بدنی خوب و تغذیه مناسب باعث بالا رفتن ضریب کارایی گله شده و میتواند سوددهی را بهبود بخشد. چه خوراکی برای تغذیه گاو مناسب است؟ به منظور حفظ سطح بالای تولید شیر لازم است ذخایر مناسب بدنی برای تجزیه در دسترس باشد.

نمره وضعیت بدنی 5/2 و 5/3 برای بازده تولیدمثلی مطلوب کافی است. نمره وضعیت بدنی باید 5/3 باشد. از این رو توصیه میشود که گاوها در شرایط بدنی 3 خشک گردند و تحت این شرایط تا زایمان نگهداری شوند. در این شرایط گاوها در حال بازسازی آن دسته از ذخایر چربی بدنشان هستند که در اوایل شیردهی از دست رفته بود. گروهبندی گاوهای خشک و اختصاص جیرههای جداگانه به آنها ضروری میباشد، بنابرین ایدهآل آن است که گاوها در زمان خشک کردن به گروههای چاق، متوسط و لاغر گروهبندی شوند.

چون در این روش خاک شخم خورده به طرفین زمین و به سمت مخالف هم ریخته می شود، شخم را از هم یا جوی درست کن نیز گویند. این نوع جیره ها باعث افزایش جذب کلسیم از استخوان ها می شوند. تاج بادام: این تاج به شکل یک بادام روی سر خروس دیده می شود که اندازه کوچک و کلفت ان مزیت دارد. هیچ گاوی نیست که بالای سرش را بنگرد و به آفتاب خیره شود ، البته اگر وجود آفتاب ،امری واقعی باشد. آنچنان با تعجب و خیره نگاه می کردند که ترجیح می دادیم سر برگردانیم!

پاستوریزه کردن ، فرایندی است که شیر را خالص می کند و باعث دوام و تازگی آن می شود. تحت این شرایط هم میتوانیم در مصرف خوراک مدیریت خوبی داشته باشیم و از هدر رفتن آن جلوگیری کنیم و هم تولید گله را بالاتر ببریم. از افزایش کنسانتره تا موقع برطرف شدن تنش های مربوطه به زایش خودداری نموده و سطح آن را در حدی نگهدارید که گاو شیر ده با دریافت حداقل مقدار ADF (18 تا 19 درصد ) ضمن بر خورداری از سلامتی دستگاه گوارش شیر با کیفیتی نیز تولید کند .

ضمن اختصاص دادن کارگران دلسوز و وظیفه شناس جهت رسیدگی به تغذیه گاوها، کارگران این بخش را به دفعات عوض نکنید. بنابراین همانطور که ملاحظه می کنید هر چه سن کودک بیشتر می شود به تناسب احتمال برطرف شدن علائم آلرژِی به پروتئین گاوی نیز بیشتر می شود . چربی شیر چیزی است که به شیر طعم خامه ای می دهد. آنها زیبایی این کار را در تعامل و بازی مردان و گاو های نر می دانند و به این کار به عنوان یک ورزش رقابتی نگاه نمی کنند بلکه آن را مبارزه ای در برابر بیرحمی می دانند. همه ساله تنشهای حرارتی و رطوبتی بر تولید مثل گله های گاو شیری تٲثیر منفی می گذارند هرچند که برخی روشهای مدیریتی مانند استفاده از سایبان ٬ هواکشها و مه پاشها در تخفیف این امر موثرند .

دیدگاهتان را بنویسید