ویژگی های یک گاو شیری خوب – دامیران

مقاله مروری کوتاه در مورد گاو میش اهلی(قسمت اول) در این مقاله به مطالعه درمورد گاومیش اهلی می پردازیم. به گفته ی خود او ، گاهی تا روزی 10 ساعت در این مجله به سرودن شعر طنز انتقادی در قالبهای مثنوی و رباعی و بحر طویل … در این عملیات واحد های ساحوی وترنری میتواند خدمات خود را به مالداران زیاد بسازد ؛از یک توطرف عاید خودشان بلند میردود واز ظرف دیگر مالداران و مملکت از آن مستفید خواهد شد.در اخیر وقتیکه گاوهای زیاد به کشتار سوق شود به همان تعداد پوست برا صنعت چرم موجود خواهد بود.واخد های ساحوی وترنری مینواند که کیفیت وارزش پوست را توسط کنترول پرازیت های خارجی مثل شبش؛گرگ؛متع ها ئنکسعلی های واربل که پوست را متضرر وارزش آنرا ظایین می آورد بهتر سازد.

5- ویتامین ها: این مواد به مقدار کمتری مورد نیاز دامها هستند ولی به همین مقدار باید حتماً به بدن دامها برسند. مرغ ها و خروس ها در اکثر اوقات آب آشامیدنشان را با مدفوع خود آلوده می کنند به خصوص مرغ های محلی باید همیشه سعی کرد آب پاکی در اختیارشان قرار داد برای جلوگیری از بیماری عفونی . کشاورزان بهتدریج خود را موظف به حفظ و پایداری منابع طبیعی برای نسلهای آینده میدانند و به دنبال مصرف بهینه آب هستند. نوع هدفگذاری و استفاده از منابع طبیعی از قبیل خاک و آب بهصورت پایدار ازجمله موضوعات بسیار کاربردی مطرحشده بود؛ مبحث مهمی که در صورت عدم توجه، در بازه زمانی کوتاهی منابع موجود، از بین رفته و کشاورزان مجبور به توقف فعالیتشان خواهد شد».

این روزها مفاهیم بنیادین و تمرکز کشاورزی از تولیدمحوری، فروشمحوری و حتی رعایت قوانین پایه فراتر رفته و دقت فزایندهای به استفاده از منابع بهصورت پایدار، حفظ محیطزیست، آسایش دام و همچنین اطمینان از سلامت آنها میشود. در دکترتو میتوانید با بهترین متخصصین طب سنتی آشنا شوید، با آنها بهصورت آنلاین یا تلفنی مشورت کنید و در صورت نیاز برای دریافت نوبت مشاوره حضوری اقدام کند. این بیماری با ایجاد واکلی، سقط، جنین ناقص الخلقه، کاهش تولید، ایجاد ضعف در سیستم ایمنی و پنومونی در گله ها مسبب ضرر اقتصادی می شود.

در آزمایشات انجام گرفته هنگامی که گاو ها مکمل سلنیوم و ویتامین E دریافت کردند، این عارضه برطرف شد. این گاوها به طور متوسط در هر دوره شیردهی 1477 کیلوگرم ( 4.77 درصد چربی) شیر تولید می کنند و میزان افزایش وزن روزانه شان تقریبا 904 گرم است. در این مقاله از سایت سون شیپ به معرفی بیماری ها و عوامل موثر در ناباروری گاو های شیری می پردازیم. گاوهای شیری به دلیل توانایی آنها در تولید شیر که از آن غذاهای لبنی تهیه می شود، پرورش داده می شوند. دامداری های نمونه در مجموعه گله خود موفق به تولید شیر 10000 کیلوگرم نیز شده اند.

برای گاوهای خشک نیز توصیه شده است به ازای هر کیلوگرم وزن بدن دام، ۱۱۰ واحد بین المللی ویتامین A مشابه گاو شیری بالغ در جیره در نظر گرفته شود. گاومیش رودخانه ای ( bubalis bubalis) گاومیش های رودخانه ای معمولاً بزرگتر از گاومیش های باتلاقی هستند و بین ۴۵۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم وزن دارند. این روز یکی از بزرگترین روزها برای ایرانیان بوده که هر ساله از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. فرزندان حاصل از این دو زیر گونه دارای ۴۹ کروموزوم وعقیم هستند. گاومیش آبی (Bubalus bubalis) گاومیش آبی شامل دو زیرگونه است: گاومیش رودخانه ای ( bubalis bubalis) گاومیش مردابی ( bubalis kerbau ) که از نظر ژنتیکی با تعداد کروموزوم های مختلف (به ترتیب ۵۰ و ۴۸) ومتمایز هستند و دارایی و فیزیولوژی و عملکردهای تولیدی متفاوت هستند .

بازی دو حالت را شامل می شود یکی حالت داستانی و دیگری حالت مسابقات که در بخش داستانی خروس جنگی شما از طرف شاه خروس سرزمین خروسها مامور می شود تا در مناطق خروس نشین به برقراری نظم و قانون بپردازد و در حالت مسابقات می توانید به رقابت با دیگر خروس ها بپردازید و به شهرت برسید! سایر اثرات شامل کاهش نرخ گیرایی و دوران آبستنی طولانی تر و تولید گوساله های ضعیف ، بی مو و مرده است .

رسیدن به نرخ آبستنی بالا در گاو شیری با استفاده از اسپرم گاوهایی که از لحاظ ژنتیکی برتر هستند هدف اصلی گاودارها میباشد و گاوداریها با افزایش آگاهی در مورد مسائل تولید مثلی گاوها، از هر فرصتی برای بهبود نرخ گیرایی استفاده میکنند و همین موضوع باعث شده است که روی تخمین باروری گاو شیری در فرآیند انتخاب اسپرمهای برتر بیشتر تأکید شود. مهندس شهریار صفاریان، مالک مزرعه چالتاسیان، یکی از مزارع همکار در پروژههای شرکت نستله ایران (پروژه مدیریت کود) نیز در رابطه با این کارگاه آموزشی که تحت عنوان دیدگاههای نوین صنعت گاو شیری برگزار شد، گفت: «دیدگاه این کارگاه به موضوع دام منحصربهفرد بود.

این شرکت طی چند سال اخیر با اقدامات مثمر ثمر خود ضمن همراهی واحدهای تولیدی، واحدهای مستعد در توسعه روزافزون را شناسایی و در جهت پیادهسازی استانداردهای جهانی به صنعت دامداری ایران کمک شایانی کرده است». در این نشست که به همت شرکت نستله ایران و در محل کارخانه این شرکت در استان قزوین برگزار شد، دامداران از تجربیات خود، مدیران جهاد کشاورزی و دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام از سیاستهای بلندمدت کشور در حوزه نوآوری، افزایش بهرهوری و پایداری کشاورزی و نیز اعضای تیم کشاورزی شرکت نستله از اقدامات خود در ایران و نیز تحولات صنعت دامداری دنیا گفتند.

این مهم، مستلزم رعایت موارد بسیاری از زیرساختهای موجود تا مراحل پایانی تولید از قبیل استفاده از سیستم دیجیتال در مزارع شیری، مراقبت مناسب از دام و اهمیت به رفاه دام است». گاوهای تاپ این نژاد تا ۳۰ تن تولید در سال را داشته اند. بیشتر انواع این گیاه رشد کندی دارند. بیشتر نژادها شاخ های فر دارند و عمدتاً در هند، پاکستان و برخی کشورهای اروپایی، آسیای غربی و آمریکا یافت می شوند. این ابزار که تا اواخر سال ۱۸۱۲ میلادی در برخی ایالات آمریکا مورد استفاده قرار میگرفت، مشکلات زیادی داشت.

این فرآیند میزان مصرف اکسیژن، میزان آزادسازی دی اکسید کربن و انرژی آزاد شده را در شکل حرارت ارزیابی می کند. معاون اول که با رئیس جمهور در ارتباط است در این جلسات شرکت میکند و این اتفاق مثبتی است. در این وبینار آقای دکتر بدیعی در مورد آزمایش های مورد استفاده در پایش گله، نحوه ردیابی گوساله های PI، و ادامه پروتکل کنترلی بیماری در طی سالهای متوالی، هدف گذاری در اجرای پروتکل و اهمیت واکسیناسیون صحبت کرده اند.

در نخستین جلسه از برنامه های زنده، میزبان جناب آقای دکتر بدیعی بودیم. در همین راستا برگزاری جلسات زنده مجازی بر بستر برنامه اینستاگرام را شروع کرده ایم . از طرف دیگر اجرای واکسیناسیون در گله مستلزم اجرای آزمایشات دقیق و ردیابی دام های آلوده دائمی قبل از شروع واکسیناسیون می باشد که خود نیاز به مدیریت دقیق و کارآمد و دور اندیش می باشد. در ادامه روبرت ارهارد، مدیر بخش تأمین شیر خام نستله در کشور سوییس، جملات خود را حول نگاه مصرفکنندگان به محصولات تولیدی آغاز و بیان کرد: «امروزه مصرفکنندگان به منبع و چگونگی تولید مواد غذایی مصرفی خود بسیار اهمیت میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید