نیمه شخم در آیش زمستانه یا یکساله کاربرد دارد

وقتی گوشت گاومیش چرخ شود بسیار لطیف و آبدار می شود اما پس از پخت سفت شده و طعم چندان جالبی ندارد. تکلوی افزود: بر اساس بازدیدهایی که این هیئت کارشناسی از چند روستای استان اردبیل داشتند آنها از وضعیت گاومیشهای بومی ابراز رضایت داشته و پس از بازگشت به کشورشان اقدام لازم را برای خرید گاومیشهای بومی از استان و عقد قرارداد انجام میدهند. با استفاده از گاو آهن برگرداندار، مقدار معینی خاک را از عمقی معین برداشته و پس از چرخاندن با زاویه مشخص، آن را به یک سمت بر می گرداند.

ریش متوسط، ساق پا پوشیده از پر و جهت پرها به سمت جلو میباشد. تفاوت گاوآهن های یک طرفه و دو طرفه در این است که یک طرفه خاک را به یک طرف یعنی به سمت راست بر می گرداند، اما گاوآهن های دو طرفه دوسری خیش راست و چپ برگردان دارند که در هر بار رفت یا برگشت یک سری به کار گرفته می شود، لذا ضمن کاهش تلفات زمانی سطح شخمی تقریبأ صاف تر ایجاد می شود.

به علاوه اکثر تراکتورهای امروزی مجهز به سیستم “کنترل با کشش” هستند که می توانند عمق کار را متناسب با مقاومت کششی خاک محدود کند. این منطقه از این بابت حایز اهمیت است که شما مسلماٌ گاومیش ها را در هر شهر و منطقه ای نمی توانید از نزدیک ببیند. منشاء این نژاد منطقه مرند در استان آذربایجان کشور ایران می باشد. زیرا با شناخت نژاد برتر که با شرایط آب و هوایی آن منطقه سازگار میباشد. گاومیش در اقتصاد بسیاری از کشورها جایگاه ویژه ای دارد و تعداد و پراکندگی جغرافیایی آن هر سال در حال افزایش است از این حیوان برای شخم زدن مزارع بارکشی حمل و نقل کارهایی مانند آن استفاده می شود.

وزن خروس در حدود سرخ و ریش کوتاهی دارد. وزن میش رومانف بالغ چیزی حدود 45 الی 55 کیلو گرم می باشد. در نتیجه با خرید یک قوچ، گلهای محلی با ۷۰ رأس میش در طی ۱۳ تا ۱۴ ماه با گلهای بالغ از نژاد میکس جایگزین میشود که خواص عالی چندقلوزایی، آمادگی جفتگیری در تمام فصول، آبستنی کوتاهتر، خوش پرواری و همساز بودن با محیط را دارا میباشد و زایش و بازده گله بین ۲ تا ۴ برابر افزایش مییابد. برخی افراد بجای خرید قوچ و میش بالغ اقدام به خرید بره نژاد رومانوف می کنند و با رسیدگی چند ماهه آنها را برای دوران بلوغ و جفت گیری آماده می کنند.

مؤلف قاموس کتاب مقدس آرد: باید دانست که گاوآهن عبرانیان بعینه مثل گاوآهن معمول سوریه بوده است و هنگامی که در تحت اختیار عبودیت فلسطینیان گرفتار آمدندپیل و تبر و تیشه و گاوآهن خود به نزد فلسطینیان برده تیز مینمودند ( اول شموئیل 13 – 20 ) و برزگر هنگام شیار یک دست خود را به خیش گذارده ( انجیل لوقا 9:62 )منساس را بدست دیگر میگرفت تا بدینواسطه تمام آن تیغه بالتساوی به زمین فرورود و در مشرق زمین بیش از یک جفت برای زراعت استعمال نمی کردند و اکثر اوقات به یک گاو یا الاغ یا شتری اکتفا میکردند چنانکه فعلاً هم معمول است و اهالی صور یوغ برگردن گاو و الاغ جفت کرده میگذاردند بدون اینکه به آیه ای که در ( سفر تثنیه 22:10 ) وارد شده توجه نمایند و بسا میشد که با بیشتر از یک جفت در مزرعه شیار میکردند چنانکه در ( اول پادشاهان 19:19 ) درباره الیشع و ملازمانش وارد است و چنانکه معلوم است در آن وقت زمین را قبل از آمدن زمستان شیار میکردند تا باران را بخوبی به خود بکشد و اکثر اوقات زمین را دوباره شیار کرده تخم می پاشیدند و خاک بر روی آن برمیگردانیدند.

نژاد اصلی گوسفند رومانوف روسیه است و نخستین بار در سال 1963 به وسیله مرکز تحیقات INRA و به منظور اهداف پژوهشی به فرانسه وارد شد. تولید برههای نسل اولِ (F1) آمیخته-های نژاد رومانوف با نژادهای بومی، یکی از اهداف اصلی پرورش دهندگان گوسفند در اروپا، کانادا و کشورهای افریقایی است. صورت گرفت. امروزه خرید و فروش گوسفند نژاد رومانف در ایران نیز در بسیاری از شهر ها صورت می گیرد. توجه داشته باشید که نژاد های ایرانی معروف همچون دام افشاری و … برای خرید گوسفند رومانف می توانید از طریق مراکز مختلف پیگیر باشید. به همین دلیل است که تاکید می کنم حتما در هنگام خرید دقت لازم را داشته باشید.

گاو مستعد با خیش فورا تخم را بر گردانیده زیر گل نماید که ضرر طیور به آن نرسد یا طرف عصر هنگام عروب که طیور به جانب مسکن رفته اند تخم افشاند که شب از صدمه در مستور باشد و صبح زود ، پیش از آن مزرعه روشن شود، گاوبند را به صحرا برده و تخم به زیر گِل نماید. زیر بار سنگین قرض رفتن بدون داشتن شغل دومی که بشود به آن تکیه کردن می تواند خیلی خطرناک باشد چرا که یک تغییر قیمت در شیر یا گندم و سایر غلات می تواند شما را ورشکسته کند.

ولی در گیلان قرض دادن خیش امری کاملا استثنائی است و هر کشاورزی خود یک یا دو خیش دارد که آنها را معمولا در زیر بام خانه قرار می دهد.. بسته به محل نگهداری این حیوان، مراقبت از آن هزینههای متفاوتی دارد. مورد دیگری در ابتدای کار باید در رابطه با آن بدانید مربوط به آشنایی با گوسفند رومانف می باشد. این کار هیجان تماشاچیان و استادیوم را تا حد زیادی بالا میبرد. نژاد های مختلفی که توسط شرکت ما عرضه می شوند، لری، بلوچی، کردی، مغانی و رومانی و دیگر نژادها است است که می توانید با مشاهده قیمت گوسفند زنده 1400 اطلاعات لازم را بدست آورید و خرید خود را انجام دهید.

همراهان و دوستان عزیز دقت کنید که در مجموعه ما گوسفند رومانوف خرید و فروش نمی شود. شاروله یکی دیگر از نژادهای گوسفند می باشد که دارای افزایش وزنی حدود 350 کیلوگرم را دارد. البته به دلیل نسل کشی های انتخابی این مرغ و خروس زینتی در رنگ های دیگری در بازار وجود دارد. شیر یکی از مواد غذایی بسیار کامل برای انسان به حساب می آید و برای رشد و سلامت بدن بسیار مهم است و به همین دلیل پرورش دام شیری یکی از فعالیت های اساسی در دنیا است. در این بخش از وبلاگ سایت ما اطلاعات جامعی درباره یکی از گوسفندان چند قلوزا در دنیا ارائه دادیم.

قیمت گوسفند چند ماهه رومانف حدود ۲.۵ میلیون تومان و البته ارزش گوسفندانی که سه یا چهار سال سن دارند به ده میلیون تومان هم میرسد. عقاید گوناگونی درمورد این نژاد موجود است مثلا این که چهار هزارسال پیش مغول ها سیلکی ها را در دامنه های هیمالیا یافتند و با خود به شمال چین بردند و یا اینکه منشاء پیدایش این نژاد کشور چین، ژاپن و هند است. 2. چهار روز بعد از بدنیا آمدن شروع به خوردن علوفه می کنند.

او از رنجی که ملّت ایران در طول تاریخ کشیده، دلآزرده است و میخواهد مردم کشورش از رذایلی مثل قتل، خیانت و دزدی دوری گزینند و حاکمانی به قدرت بیاورند که ستمگر و غارتگر نباشند و به مبارزه علیه ضحّاکهای تاریخ بپردازند. خرید بره زنده رومانف از جنس ماده و نر در راستای پرورش و بهره وری جهت تولید مثل انجام می شود. توانایی این نژاد برای تولید مثل خارج از فصل از یک سو و بالاترین نرخ چند قلوزایی از سوی دیگر، باعث شده است در اقصی نقاط دنیا، این نژاد به سرعت تکثیر پیدا کند. شایان ذکر است که میشهای با سهم خونی ۵۰% رومانف نیز قادرند چند قلوزایی بالا در حدود ۲۰۰ درصد داشته باشند.

یکی از روستا های موجود در بخش دره ولگای شمالی با نام این دام وجود دارد، که ریشه اصلی نامگذاری این دام را می توان متاثر از نام این دهکده دانست. باروری بالای رومانوف موجب افزایش توان سه تا چهارقلوزایی آنها نسبت به معدود میش هایی است که می توانند حجم زیادی تولید کنند. سن بلوغ جنسی در رومانوف پایین است. تعدا تخمگذاری مرغ های این نژاد ۱۸۰ تخم مرغ است. میانگین شاخص وزنی برای جنس نر این نژاد در هنگام بلوغ در حدود 80 الی 90 کیلوگرم و برای میش در هنگام بلوغ نیز در حدود 70 الی 80 کیلوگرم می باشد.

همانطور که در بخش سرمایه لازم اشاره شد لازم است هنگام خرید از چندین مرکز مختلف قیمت دریافت کنید. لازم به ذکر است که پشم به دست آمده از گوسفندان مغانی از دسته پشم های ضخیم بوده و بیشترین کاربرد آن در صنایع قالیبافی است. چون بلند کردن آن با دستگاه هیدرولیک تراکتور مشکل آفرین است. 💶 قیمت گوسفند زنده در چه فصلی ارزان تر است؟ از طرفی خواهان بسیار زیادی دارد و همچنین قیمت گوسفند رومانف بسیار بالاتر از سایر نژاد گوسفندان ایرانی و خارجی می باشد. بنابراین این نوع نیز با توجه به اینکه به دامی چند قلوزا معروف است، وزن مناسبی نیز دارد.

گوسفند رومانف چند قلوزا معروف ترین دام در زمینه بره زایی در تعداد بالا می باشد. که ما در مطلب بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا به بررسی بیشتر این موضوع پرداختهایم. شما با خرید از ما می توانید با قیمت بسیار پایین یک گوسفند کاملا سالم خریداری کنید. به این شکل که ممکن است یک گوسفند زنده که وزن بالاتری دارد، ارزان تر از یک گوسفند با وزن کمتر باشد. بنا به دلایل خوب و منطقی بسیاری ما در زمین های زراعی کشت می کنیم در حالیکه از طرفی ممکن است اثرات منفی نیز داشته باشد .

نکته قابل توجه دیگر این است که ما با هیچ مجموعه دیگری در اینباره همکاری نداریم و مرکز خاصی را نمیشناسیم. این دام ها برای کشتار خریداری نمی شوند و تنها جهت افزایش بازدهی گوسفندان گله مورد توجه قرار می گیرند. با توجه به اینکه بیشتر مناطق روسیه سردسیر و دمای پایینی دارند، می توان این نژاد را متناسب با اقلیم سرد و کوهستانی دانست، که می تواند در چنین مناطقی بازدهی بهتری داشته باشد. از جمله نژاد هایی که میش و قوچ این نژاد با آنها تلفیق داده شده می توان به گوسفندان ایل دو فرانس، سافولک، رامبویه و …

دیدگاهتان را بنویسید