نگاه کلی به انواع نژادهای ماکیان

به جرئت می توان گفت که یکی از بیشترین درخواست هایی که برای ساخت سوله داریم مربوط به گاوداری ها می باشد. گاو باز به عنوان یک صاحب سبک، فرد تکنیک شناس و شجاع در بین تماشاگران شناخته می شود و به عنوان فردی دیده می شود اما منتقدان این کار گاو باز را نمادی از بزدلی، ظالم بودن و ستمکار می دانند که به حیوانی مظلوم آسیب می رساند. غذا، که به عنوان یک عامل کلیدی در همه جنبه های اصلی طبیعت مطرح است، باید مورد توجه قرار گیرد.

در حال حاضر اجرا و ساخت سوله گاوداری با زمانهای گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده ، و همچنین با توجه به نوع ساخت و و نوع ابعادی که به سبک های فری استایل اجرا میشود ، هم از لحاظه هزینه بسیار به صرفه تر خواهد شد و هم از لحاظ کیفیت اجرا و بالا رفتن راندمان گاوداری، که این مهم هم در پرواری ها بسیار بالاتر میرود و هم در شیری ها ، همچنین در بحث نگهداری، خوراک دهی ، باعث پایین آمدن هزینه ها میشود.

در کلیه موارد مذکور، صدور مجوز بهداشتی برابر قانون سازمان دامپزشکی انجام خواهد شد و بدون مجوز بهداشتی، امکان راه اندازی و بهره برداری از واحدهای نام برده میسر نیست. در کلیه موارد مذکور، صدور مجوز بهداشتی برابر قانون سازمان دامپزشکی انجام خواهد شد. ۱۰- در صورتی که پوست کندن بر روی برانکارد (گهواره) انجام می شود، جنس آن باید از نوع ضدرنگ باشد. توجه: لطفا پیش از انجام معامله و هر نوع پرداخت وجه، از صحت کالا یا خدمات ارائه شده، به صورت حضوری اطمینان حاصل نمایید. در صورت طولانی شدن ریل در این قسمت، می توان به صورت ریلهای رفت و برگشت و با فواصل متناسب طول این قسمت را کوتاه کرد.

در انتهای دیرک و محل ارتباط یراق سوراخ هایی که به رأس آزاد دیرک نزدیک ترند وصل نمایند و درنتیجه طول موثر دیرک زیادتر شود، عمق کار گاوآهن بیشتر می گردد. تولید گوشت گاو نیز به دلیل ضعف برنامه ریزی به خصوص در مدیریت عرضه و تقاضا در سالهای اخیر دچار نوسان قیمت و درنتیجه خسارت به گاوداران شده است. ۴-فواصل: رعایت فواصل در خصوص تأسیسات گاوداری شیری، بر طبق جدول فواصل، منضم به نظام الزامی است. رعایت فاصله در خصوص دامداریها و واحدهای مشابه و غیر مشابه و همچنین مناطق مسکونی، عوارض جغرافیایی و تأسیساتی، برابر مفاد مندرج در جدول فواصل در مورد کشتارگاهها می باشد.

۹- مرحله ورود به تونل: طول فاصله محل لاشه دوش داده شده تا تونل سرد، باید ۳ تا ۴ متر باشد. ۸- مرحله خنک کردن: جهت خنک نمودن لاشه های کشتاری قبل از توزیع یا ارسال به تونل انجماد، لازم است که متناسب با ظرفیت کشتاری، اتاق سرد با حرارت ۰ تا ۴ درجه سانتی گراد ایجاد شود. مجتمع کشتارگاهی طیور، شامل: مجموعه ای از قسمت پذیرش، سالن کشتار، بسته بندی، تونل انجماد، سردخانه، تجهیزات تبدیل ضایعات و سیستم تصفیه فاضلاب می باشد.

مجموعه ما با فروش سوله نو این امکان را به مراکز صنعتی و تولیدی ها می دهد تا در محیطی امن به فعالیت بپردازند و هیچ نگرانی از بابت حوادث احتمالی نداشته باشند. توجه جهت استعلام قیمت روز تخم نطفه دار مرغ ابریشمی لطفابا کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. ارزش زینتی این پرنده بیشتر از ارزش گوشت و تخم آن است به همین دلیل اکثر پرورشدهندگان از این مرغ بهعنوان پرنده زینتی نگهداری میکنند. خصوصیات: این نژاد در استرالیا از نژاد ارپینگتون سیاه به وجود آمده است، میزان تولید تخم مرغ آن بیشتر از نژاد ارپینگتون و به رنگ سیاه و خاکستری دیده می شود.

بعد از رشد به مرور پشم های سیاه آن به رنگ سفید و خاکستری تغییر می کند، اما در رابطه با لکه سفید رنگ باید بگوییم که همچنان روی سر آن باقی خواهد ماند. گوسفندان ما به صورت کاملا طبیعی و ارگانیک رشد یافته اند و به هیچ عنوان از هورمون ها برای رشد گوسفندان استفاده نمی شود. حدود 60 سال از ورود گاوهاي شیري صنعتی به ایران می­گذرد و در این مدت، این حرفه همگام با دیگر زیربخش­هاي کشاورزي و صنایع وابسته رشد چشمگیري داشته است، ولی همچنان نارسایی­هایی در این زمینه به دلیل نداشتن شناخت کامل از ویژگیهاي گاو پربازده صنعتی و ضعف مدیریتی وجود دارد.

نتایج نشان می دهد که جرم مخصوص توده خاک پس از عملیات خاک ورزی با گاوآهن دوطرفه به طور معنی داری کمتر از گاوآهن یک طرفه و همواری خاک با گاوآهن دوطرفه مطلوب تر از گاوآهن یک طرفه است، بین مقادیر یکنواختی شخم و میزان برگردان شدن خاک برای هر دو نوع گاوآهن تفاوت معنی داری مشاهده نشد. تبصره۳: در مناطق خیلی سرد، که آخور و راهرو تغذیه در زیر سقف قرار می گیرد، مساحت زیر بنای غیر مفید نسبت به میزان تعیین شده تا ۲۰ درصد قابل افزایش است. ۵- مرحله شقه کردن: طول محل لازم برای شقه کردن ۲ متردر نظر گرفته می شود.

۱- از نظر موقعیت محل، کشتارگاه باید در محلی احداث شود، که از نظر راههای ارتباطی به آسانی بتوان دامهای کشتاری یا نیمچه های گوشتی را به آن محل حمل کرد. ۱- دیواره اصطبل انتظار دام، باید از کف سالن به ارتفاع ۲/۱ تا ۲ متر سیمانکاری و کف آن از مصالح غیرقابل نفوذ ساخته شده باشد. ۲- ارتفاع آبشخور در اصطبل انتظار دام، باید بین ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر باشد. و ارتفاع آن اندازه ای باشد، که لاشه با زمین تماس پیدا نکند.

گردن آن ها از پشم های پر تراکم قهوه ای پوشانده شده که در زمستان تراکم آن ها بیشتر می شود. گفته های تاریخی حاکی از آن است که نژاد اصیل از اجداد خود یعنی نژاد کورنیش نشات گرفته اند و خروس نژاد اصیل را در کشور هندوستان به عنوان یک خروس جنگجو می شناسند. گوسفند رومانف با نوشتار انگلیسی Romanov در دسته بهترین نژاد های دامی در سطح جهان شناخته می شود که می تواند بازدهی فوق العاده ای برای دامداران داشته باشد.

ابعاد محل استراحت گاوها که باید به وسیله نرده های لوله ای از هم جدا شود. از ویژگی های سوله های گاوداری می توان به ابعاد آن ها اشاره نمود , این سوله ها با متراژ نسبتا بالایی ساخته می شوند تا فضای کافی برای نصب تجهیزات و نیز نگهداری دام ها داشته باشند از دیگر خصوصیات این نوع سوله ها استحکام آنهاست بدین منظور باید از متریال و مصالح مرغوب استفاده نمود و ساخت سازه توسط علم و تجهیزات روز صورت پذیرد . ما در این مقاله قصد داریم که، به ابعاد ساخت سوله گاوداری ها ، با توجه به نوع گاوداری و تعداد نگهداری گاو بپردازیم.

همچنین شرکت ما از مهندسین و متخصصینی بهره می برند که با دانشی که دارند توانسته اند سبک ترین سوله های گاوداری صنعتی را که مورد تایید سازمان نظام مهندسی است را طراحی کنند. اگر ساخت سوله ای را در نظر دارید که دهانه آن کمتر از ۱۸ متر می باشد پیشنهاد می کنیم که با روش تیرورق بسازید چون در دهانه زیر ۱۸ متر قیمت ساخت سوله تیر ورقی برای گاوداری مناسب تر خواهد بود، اما این نکته را هم فراموش نکنید که پیشنهاد ما برای تیر ورقی فقط دهانه های زیر ۱۸ متر می باشد. اگر تا به حال تجربه مزرعه داری و گاوداری نداشته اید، برای یادگیری درباره اصلاح نژاد، زاییدن، مدیریت کودها، از شیر گرفتن گوساله ها، دوشیدن شیر گاوها و مدیریت محصولات وقت بگذارید.

هر حیوان را جداگانه علامت گذاری کنید : اگر تعداد حیواناتی که دارید زیاد هستند باید آنها را علامت گذاری کنید تا از آنها جداگانه اطلاعات داشته باشید. ولی سهم تعداد گاو و گوساله و تولید شیر گاوداری های صنعتی از کل گاوداری­های کشور به ترتیب 32 و 58 درصد است. در این میان تنها برخی از گروه های صنعتی بر اساس استاندارد ها و قوانین روز سوله سازی اقدام به ساخت سوله می نمایند.

در فصل مورد بررسی، در میان اقلام گاوداری­ های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم ” گوساله نر زیر چهار ماه” (٢٢.٦ درصد ) و بیشترین آن مربوط به “گاو حذفی” (٧٥.٢ درصد) است. در منطقه ساحلی استان مازندران، گیلان و گلستان نیز خروس های لاری پرورش داده می شوند. تبصره۱: در واحدهای کمتر از یکصد رأس، احداث محل عملیات دامپزشکی ضروری نیست و در ظرفیتهای بالای ۱۰۰ رأس به ازای هر ۱۰۰ رأس اضافه(علاوه بر آنچه که در بالا اضافه گردید)، ۱۰ مترمربع مسقف و دو برابر آن بهاربند در نظر گرفته می شود.

برای کودکان بالای ۲ سال نیز دزها را بر اساس سن کودک تنظیم کنید. کودکان شش ماه تا سه سال بیشتر در معرض ابتلا به خروسک هستند. ضمناً اصول انبارداری در مورد نگهداری و ذخیره پودر گوشت و پودر خون باید از نظر رطوبت و حرارت و تهویه به صورتی رعایت شود، که فرآورده های حاصل فاسد و آلوده به اجرام بیماری زا نگردد. ضمناً محل احداث کشتارگاه باید، دور از مراکز آلوده کننده، از قبیل: محل نگهداری یا دفع زباله و فضولات حیوانی باشد. به منظور استحصال بهداشتی و اقتصادی گوشت و استفاده صحیح از فرآورده های دامی و عرضه اصولی آنها به مراکز مصرف، تدوین نظام اجرائی مشخصی جهت کشتارگاههای صنعتی و تأسیس مجتمع های کشتارگاهی ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید