معرفی محبوبترین نژادهای مرغ و خروس زینتی در دنیا

در گاوآهن یکطرفه ، مزرعه به قطعات فرضی کوچکتر تقسیم شده و در محل شروع و اتمام شخم جوی و پشته ایجاد میشود. لازم به يادآوري است در شخم با اينگونه چون خاك به اندازه عرض يك خيش به يك سمت منتقل ميشود در هرسال بايد شخم را از ضلع مقابل شخم سال قبل شروع كرد. آنها وزنی حدود ۲ الی ۳ کیلو گرم می گیرند و مرغ پلیموت در سال حدود ۱۸۰ تخم می گذارد که گزینه ای بسیار عالی برای تولید تخم و گوشت می باشد.

این روش شخم در مزارعی که نسبتاً صاف و یا شکل منظمی دارند ، قابل اجراست . هر واحد گاوآهن بشقابی یا دیسکی شامل صفحه ای بزرگ و کاسه ای شکل است به قطر 50 تا 95 سانتیمتر که در طول یک محور مرکزی می چرخد. مرغ ابریشمی کوپال در ناحیه سر و چانه خود هیچ مو و پری ندارند درحالیکه خروس ابریشمی کوپال دارای ریش و تاج بسیار زیبایی است که وجود این پرها تشخیص جنسیت نر و ماده را راحتتر میکند.

گاوآهن برگرداندار دو طرفه دارای دو سری خیش برگردان دار است که هر سری به صورت متناوب در رفت و برگشت تراکتور به کار برده می شود و در عین حال تمام لایه های شخم را به یک طرف بر می گرداند. پیش از اصطلاح «خروس جنگی» که توسط جورج ویلسون استفاده شد، در سال ۱۶۰۷ در اولین کتاب شناخته شده درباره جنگ خروس ها به ستایش از خروس و جنگ خروس پرداخته شده بود. در سال 1345 قراردادي با كشور جمهوري روماني منعقد شد كه طي آن تعدادي تراكتور و ساير ادوات كشاورزي از جمله گاوآهن و …

اين جك هربار تنهها را به اندازه 180 درجه جابجا ميكند و براي جلوگيري از گرد و خاك در جاي خود استتار ميباشد. همچنین تعداد تخمگذاری در این نژاد در حدود 180 تخم مرغ میباشد. قبل از رقابت اصلی 5 گاو باز تازه کار با گاو هایی جوان تر که آموزش کمتری دیده اند به رقابتی نمایشی می پردازند و در این زمان شش گاو باز حرفه ای بر روی اسب های خود در کناری آنها را تماشا می کنند.

چه کسی از بودن در آب گرم آن هم زیر نور طبیعی آفتاب یا حتی در کنار سوز زمستانه لذت نمیبرد؟ نیمه شخم در آیش زمستانه یا یکساله کاربرد داردبر روی کولتیواتورهای پاشنه ای می توان بیلچه های متنوعی سوار نمود. در اینجا دو راس گاو نر به جای این که خیش را توسط یوغی بکشند که به شاخهای گاونر بسته می شود، به دور گردن گاو نر حلقه زده و سر گاوهای نر برای نافرمانی کردن آزاد است. تغذیه گاومیش در ایران بسته به مناطق مختلف پرورش و نوع خوراک منطقه متفاوت است و عموماً به صورت سنتی تغذیه دارند.

در شرایط روستایی 3الی 8 کیلوگرم شیر با متوسط 6درصد چربی و 4درصد پروتئین تولید میکند شیر گاومیش از نظر ویتامین و مواد معدنی غنی بوده و دارای ارزش بیولوزیکی بالایی میباشد، و قیمت فروش آن در مناطق مختلف 2 تا 3برابر شیر گاو است. جنگ خروسها که در بسیاری از فرهنگهای مختلف رواج دارد، یک پیشینه بسیار قدیمی دارد. طرفداران «ورزش های قدیمی» اغلب ارتباط فرهنگی و مذهبی را به عنوان دلایل تداوم جنگ خروس به عنوان یک ورزش ذکر میکنند.

لازم به ذکر است که این نژاد یکی از قدیمیترین نژادهای معروف و زینتی در بین انواع مرغ و خروس زنده میباشد. ستونی از خاک که توسط سوک بریده می شود، بر روی صفحه برگردان بالا می رود و ضمن این که خاک از هم پاشیده می شود به سمت راست گاو آهن بر می گردد. ستونی از خاک توسط لبه تیز بشقاب بریده و در سطح شیب دار آن، خرده می شود.

علائم ظاهری نزدیک بودن زمان زایمان شامل بزرگ و فعال شدن پستانها هیپرتروفی و ورم لبه های فرج، شل شدن لیگامنهای لگنی که منجر به بلند شدن دم می شود و همچنین آویزان شدن موکوس شفاف از فرج می باشد. گاو ميش ها از نظر آبستني توسط دامپزشك معاينه و غير آبستن بودن آنها تاييد مي گردد. این نژاد جزو پرنده های زینتی محسوب می شود و از توسط پادشاهان ترکیه پرورش داده میشد، یکی دیگر از خواص این نژاد از مرغ و خروس ها ، دارا بودن پر در سر خود است یعنی به جای تاج و ریش گوشتی ، در این ناحیه کرک و پر وجود دارد.

¶ تيغههاي گاوآهن دوطرفه در دو سمت شاسي قرار گرفتنهاند و از لحاظ وزن و اندازه با هم مساوي هستند، اما برگردان آنها مخالف يكديگر عمل ميكند، يعني اگر تنههاي يك سمت ، خاك را به سمت راست برگردانند تنههاي سمت مخالف خاك را به چپ برميگردانند. ایـ توجیهی در طول این مسیر شما را راهنمایی می کند اما به یاد داشته باشید اطلاعات اهل محل برای هر مزرعه داری با ارزش است. يعني تراكتور در كنار و امتداد يك ضلع مزرعه حركت ميكند و خاك را به سمت بيرون برميگرداند. برای مدت طولانی رومیها این انحراف «یونانی» را تحقیر میکردند، اما بعداً چنان مشتاقانه آن را پذیرفتند و در آن جذب شدند که نویسنده معروف آن زمان به نام کولوملا (قرن اول میلادی) با شکایت مینویسد که طرفداران این بازی، کل دارایی خود را در شرط بندیهای جنگ خروس از دست میدهند.

در برخی مناطق جهان ، جنگ خروس هنوز هم به عنوان یک رویداد رسمی و سنتی انجام میشود. تاریخچه پرورش خروس برای جنگ به شش هزار سال قبل برمی گردد. داچ در انگلستان به سال ۱۷۳۰ گاو آهن فرنگی را، رایج ساخت. در جشنواره سنت فریمن هم هر شب راس ساعت 23.00 در پارک مرکزی شهر مراسم آتش بازی برگزار می شود. گاو دوانی بین روزهای 7 تا 14 ژوئیه هر روز برگزار می شود و هر روز گونه های مختلفی از این گاو ها رها می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید