مسابقات گاوبازی (سنت فرمین) در اسپانیا – ستاره ونک

كودك را آرام كرده و به او اطمينان خاطر دهيد: ممكن است خروسک سبب اضطراب كودك كوچك شود. امپراطورها بسیار با وقار ، مطیع و آرام هستند. بستر گاو در اصطبل های باز بخصوص در فصل زمستان باید با پوشش تازه و خشک و نرمی از کاه و کمی آهک پوشیده شود به طوریکه در موقع استراحت سینه و شکم و پستان گاو از سرما مصون بماند. بستر گاو باید در اصطبل های نیم باز مرتب خشک نگه داشته شده و به خصوص در زمستان که میزان بارندگی و رطوبت و سرما بیشتر است ، نهایت دقت در این مورد به عمل آید .

محوطه بهاربند پس از بارندگی باید مرتب پاک شود تا از یخبندان که باعث زمین خوردن گاو میشود جلوگیری شود. محوطه بهاربند باید پس از بارندگی مرتب پاک شود تا از یخبندان که باعث زمین خوردن گاو می شود ، جلوگیری گردد . گاهی زمین به قدری سفت بود که گاوها برای شخم زدن رام نمی شدند همین موضوع منشأ ضرب المثلی شده است بدین مضمون: “یِر بَرک دی اُکوز اُکوز دَن گوروری” یعنی زمین سفت است هر گاوی سختی کار را از گاو دیگر می داند.

سختی آب به طور عمده ناشی از املاح کلسیم و منیزیم است و اغلب با میزان معادل کربنات کلسیم (CaCO3) گزارش می شود. اولین نمک موثر کلرید سدیم است (نمک جدول)، اما مواد شیمیایی دیگری هم شامل بی کربنات، سولفات، منیزیم و کلسیم نیز بر میزان کل جامدات محلول موثر هستند.. میزان ضایعات انرژی در طی برداشت، تخمیر علوفه و برداشت از سیلو ۷ تا بیشتر از ۴۰ درصد گزارش شده است. محل اولیه نشو و نمای گوساله باید کاملاً پاک و پاکیزه و عاری از عوامل مرضی باشد. زیستگاه اولیه مرغ و خروس لاری و منشاء نژاد لاری عمدتا به مرکز و جنوب هندوستان یعنی هیمالیا، برمه، سیلان، جزایر مالزی، جنوب جاوه و سوماترا بر می گردد که در این مکان ها به صورت وحشی زندگی می کرده اند.

کارگران مسئول باید بخصوص گاوهای کم خوراک را مراقبت کرده و جا برای آنها ایجاد کنند . کارگران مسئول باید به خصوص گاو های کم خوراک را مراقبت کرده و جا برای آن ها ایجاد کنند . مثلاً اینکه هنوز مردم چندان با مزه گوشت آن ارتباط برقرار نمیکنند و در بسیاری از مواقع در میدان مال فروشان این حیوان را مسخره میکنند. دیا گرام ذیل یک ابزار خوب برای کار توسعه میباشد.از این دیاگرام برای فهماندن مالدار استفاده نمایید تا به کمک این دیا گرام آنها بدانند که چرا برای حیوان بعضی از خدمات شخصی را در اوقات معینی سال و در مراحل مشخصی سایکل تولیدی حیوان انجام داده شود.

گوساله در مواقعی که هوا خوب و یخ بندان نباشد روزی 2-3 ساعت باید در بهاربند گوساله دان از اشعه آفتاب استفاده کنند. مساحت بهاربند تقریبا برای هر گاو بطور متوسط 8 متر و شیب آن از 2 سانت در متر تجاوز نکند . ییلاق این گوسفند در مراتع مرتفع طالقان، کندوان، کرج، شمیرانات و قشلاق آن در حاشیه دشت قزوین، اوجبلاغ و شهریار میباشد. به کمک روش هزینه یابی مستقیم تعدیل شده میتوان حاشیه فروش را که یکی از ابزارهای کلیدی برای سنجش عملکرد مدیریت است به نحو مفیدی برای بخش کشاورزی اندازه گرفت . برای ارزش یابی داراییهای مولد پرورش یافته درمزرعه باید حتی المقدور از روش بهای تمام شده استاندارد استفاده کرد .

ضمناً از وجود نعل بندهای حرفه ای هم در مواقع لازم میتوان استفاده کرد. در موقع خوراک که گاو ها یورش می آورند ، باید دقت کرد که کلیه گاو ها کنار آخور حاضر باشند . محل تجمع گاو قبل از شیر دوشی باید همه روزه شست شو داده شده و گنجایش تعداد گاو را داشته باشد و دخول به دستگاه های شیر دوشی طوری باشد ، که گاو ها به هم فشار نیاورند ، چون غالب سقط جنین ها در اثر فشار گاو در حین عبور از تنگناهائی که به هم فشار می آورند ، اتفاق می افتد .

محل تجمع گاو قبل از شیر دوشی باید همه روزه شست و شو داده شده و گنجایش تعداد گاو را داشته باشد و دخول به دستگاههای شیر دوشی طوری باشد که گاوها بهم فشار نیاورند. جداسازی گاوهایی که جدیدا سقط جنین داشته اند از سایر گاو ها و بلافاصله ضدعفونی نمودن محیطی که سقط در آنجا انجام شده است بسیار مهم است . مساحت بهاربند تقریباً برای هر گاو بطور متوسط 8 متر و شیب آن 2 سانتی متر در نظر گرفته می شود. محل آبشخور و آخورها هم بهتر است ، دارای سایبان بوده و کناره های آن طوری شیب داشته باشد که ، آب اضافی زودتر به کانال های زیر زمینی هدایت شده و تبدیل به لجنزار نشود .

بستر باید دارای قدرت جذب مناسبی باشد و به آسانی جمع و گسترده شود. از نظر اقتصادی مقرون به صرفه دامپرور بوده و به صورت مخلوط با فضولات دامی، کود مناسبی را برای زمین و گیاه فراهم سازد. الیشا ۹۰۰ سال قبل از میلاد موفق شد، زمین را با دوازده گاو نر، شخم کند. ولی باید توجه داشت گاوهای سنگین وزن و کم شیر بهتر است هر چه زودتر از گله اخراج شوند زیرا غذای لازم برای نگهداری آنها به مراتب زیادتر از گاوهای کم وزن و پرشیر می باشد.

درهر صورت باید بین مقادیر زیاد مواد دانه ای(نشاسته)با قابلیت هضم بالا و قابلیت تخمیر سریع برای تامین انرژی با علوفه فیبری به منظور نگهداری عملكرد شكمبه و سنتز چربی شیر تعادل برقرار باشد. یک نوع بیلچه که عرض کمی داشته ولی طویل است برای خرد کردن کلوخه های خاک و وجین بین ردیفهای کاشت مورد استفاده قرا می گیرد. عرض کار در گاوآهنهای برگردان دار قاعدتاٌ برابر است با فاصله عرضی بین انتهای خیش اول تا نوک تیغه خیش آخر ویا، با توجه به اینکه عرض کار تمام خیشها باید باهم برابر باشد، مساوی است با عرض کار یک خیش ضرب در تعداد آن.

محل ایستادن گاوها در سالن ،معمولاً از 70 سانتی متر بلندتر از راهرویی است که کارگر دوشنده در آن رفت و آمد می کند، زیرا به این ترتیب شیر دوشی و عملیات مربوط به آن، به آسانی صورت می پذیرد. حتماً از قبل رزرو هتل خود را انجام دهید. کف آخور ها قبل از ریختن علوفه باید تمیز شده و توزیع علوفه بطور یکنواخت انجام گردد . قانون موظف کردهاست که تا پیش از انقضای مدت ده روز حکم قابل اجرا نخواهد بود. پیشنهاد ما به شما این است که یک روز زودتر با مرکز فروش گوسفندان قربانی برای قربانی کردن در عید قربان تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

خروسک باعث میشود راههای هوایی کودک شما ملتهب و تنگ (باریک) شوند. خروسک باکتریایی ممکن است یکی از این موارد باشد: دیفتری حنجره، تراکئیت باکتریایی، لارنگوتراکئوبرونشیت، و لارنگوتراکئوبرونشونومونیت.دیفتری حنجره در اثر کورینه باکتریوم دیفتری ایجاد میشود، حال آن که تراکئیت باکتریایی، لارنگوتراکئوبرونشیت و لارنگوتراکئوبرونشونومونیت در اثر عفونتی که در ابتدا ویروسی است و سپس باکتربایی میشود ایجاد میگردند. ابعاد باکس باید در حدود 1/52 × 1/82 و با ارتفاع 1/20 باشد و کف آن متحرک و زود به زود تخلیه و شستو شو و ضدعفونی شود. تاریخچه اهلی کردن دام در افغانستان به حدود 9 هزار سال پیش بر می گردد.

به علاوه اگر دراز شدن سم بصورت غیرطبیعی درآید کم کم کف سم جلو افتاده و دام روی قسمت مفاصل و استخوانهای قسمت بندهای استخوانی راه میرود و در اینصورت بافت های پوششی و مفاصل و استخوان های سم آب دیده و عوارض حاصله ممکن است منجر افتادن سم شده و یا دکتر دامپزشک برای رفع عفونات و اصلاح سم مجبور بقطع قسمتی از آن گردد. خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، رئیس جهادکشاورزی استان قزوین گفت : در حال حاضر از هزار و ۶۰۰ رأس دام سنگین موجود در این گاوداری ۹۰۰رأس آن گاو دوشا است و هر رأس دام روزانه به صورت میانگین ۳۶ کیلوگرم شیر تولید میکند.

دیدگاهتان را بنویسید