روزنامه وطن امروز

به طوری که درگذشته یکبار ۶۰۰۰ شتر در جستجوی آب به رودخانه داکر هجوم آوردند. برای مثال در زمان ساسانیان که تکنولوژی آجر بود آنها طاق را با آجر زده و با سنگ رویش را اندود می کردند. یکی از این دو شهر جرجانیه یا اورگنج بود که هویتی کاملا ایرانی داشت و شهر دیگر کاث نام داشت که در قرن چهارم بر اثر طغیان جیحون ویران شد. ریزش و لغزش در جاده ها و دامنه ها – لرزش های کم و گسترده – طغیان رودها و بروز سیلاب را به دنبال دارد.

اما در محتمل ترین توضیح، دانشمندان، غلظت های کم مواد مغذی و انواع مختلف باکتری ها و جلبک ها با رنگ دانه های آلی را باعث به وجود آمدن پدیده می دانند. دریاچه صورتی رنگ هیلیر با حدود 600 متر طول با عمق کم و توسط یک ساحل از شن و ماسه و زمین های جنگلی متراکم و درختان اوکالیپتوس احاطه شده است. برای رسیدن به این غار باید حدود یک ساعت و نیم در روستا پیادهروی کرد. اولین عامل مسیر رسیدن به دریاچه است. جالب است بدانید مردم بومی استرالیا اولین ساکنان آن و مردم جزیرهی تنگه تورس هستند.

او اولین شخصی بود که این دریاچه را روی نقشه مشخص کرد و اطلاعاتی درباره آن نوشت. پس از آن به دیدار او رفت تالاب شما مطمئن بود آنچه می بیند فراتر از رویاهایش است. این غار یکی از آثار و جاذبههای طبیعی شهرستان سرخس است و رشته کوه زیبای آن در بین کوهنوردان کشور شهرت زیادی دارد.دهانه این غار، کوچک و حدود ۷۰ سانتیمتر است. این درصد معادل ۷۰ الی ۸۰ درصد از حجم بدن انسان است. سابقهی سکونت انسانها در قاره استرالیا دستکم به ۵۰ هزار سال پیش از ورود انگلیسیها به آن بازمیگردد. دیر شد، آن اندازه دیر که پرندگان صبور پیرامونش که دل خوش به بازگشت از سفرهای دورشان و آرامیدن در کنارش بودند، نومید شدند.

بر این اساس سومین رود جیحون یا رود بلخ است که سرچشمه های آن از دریاچه ای در تبت جدا می شوند و از رودهای وخش و ختل گرد می آید چون این رود از دریاچه بیرون می آید از بدخشان می گذرد و جریاب خوانده می شود و از مرزهای بلخ از سوی خاور به جانب باختر می گذرد و از آن جا به به سمت شمال و بعد به سوی جنوب می پیچد تا به ترمذ می رسد. او بعد از اینکه که جزیره را پیدا کرد به ساحل جزیره مرکزی رفت و از بالاترین نقطه جزیره، دریاچه صورتی رنگ را دید، صورتی به رنگ رزهای صورتی.

همچنین مقدار زیادی از باکتریهای هالوفیل(halophilic) و آرکایا(archaea) در پوستههای نمکی دریاچه وجود دارد که میتواند باعث ایجاد ظاهر جالب دریاچه شود. استرالیا و بخصوص ایالت استرالیای غربی، طبیعتی فوق العاده دارد. دریاچه صورتی رنگ در استرالیا/ پدیده بی نظیر و فوق العاده زیبا،دریاچه ای با آب صورتی رنگ در استرالیا، آب این دریاچه بسیار شور است و به این دلیل تنها موجودات خاصی قادر به زندگی در آن هستند و باعث تغییر رنگ آب شدن. در قلب استرالیا دریاچه ای قرار دارد که رنگ آن کاملا صورتی است.

سلول های استوانه ای جذبی یا کولونوسیت ها دارای ریز پرز های نامنظم و فضای بین سلولی وسیع هستند که نشانه ی جذب فعال مایع می باشد. کریستینا ماکیوا هنرمندی که مدت ها آرزوی عکاسی از دریاچه صورتی در استرالیا را داشت. پ.ن: در این سفر جذاب و مهیج حتماً دوربین عکاسی به همراه داشته باشید. وی افزود: در استان فارس 25 درصد بیش از متوسط کشوری از منابع آب های زیرزمینی برداشت می شود که این امر مشکلاتی برای استان به همراه دارد و 50 شهر فارس روی خط قرمز آب کشور قرار دارند. با یک همراه اهل رقابت و هیجان به پشت میز فوتبال دستی های پارک بروید و در یک مسابقه ی مهیج، لحظاتی پر از خنده را پشت سر گذارید.

بهترین انگیزهای که میتواند شما را راهی این منطقه کند میتواند منظرهای خوش از یک جادهی ۲۷ کیلومتری روی این سد باشد. یکی از عجایب استرالیا این است که شترهای بسیار زیادی در این کشور وجود دارد. بهعنوانمثال یکی از شاخصترین عجایب استرالیا درمورد قوانین کشور این است که اگر هنگام رأی دادن در این کشور حضور پیدا نکنید توسط دولت جریمه میشوید. اگر شما بیش از 50 سال سن دارید، چاق هستید یا سیگار میکشید یا سابقه ابتلا به سرطان روده یا پولیپ روده در خانواده شما وجود داشته است بیشتر در معرض خطر هستید.

اگر قصد استفاده از مترو را دارید، باید در ایستگاه ایران خودرو یا چیتگر پیاده شوید و سپس از اتوبوس­های شهرک شهید باقری استفاده کنید. چرا اقلیم شناسان ایران را به 4 ناحیه آب و هوایی تقسیم کرده اند ؟ طعم آب نیز کمی تلخ و شورمزه است. از طرفی دیگر این موقعیت جغرافیایی خاص در نیمکرهی جنوبی زمین و آبوهوای منحصربهفرد سبب تمایز شدید زیستبوم این نقطه از جهان نسبت به دیگر مناطق کرهی زمین شده است.

1-مهاجرت روستا به شهر که باعث جذب نیروی جوان از روستا به شهر می شود . چنان که اتحادی زیر نام جبهه متحد در برابر اقدام حکومت به خاطر حل و فصل معضله آب هلمند با هم متحد گردیدهاند و در بین مردم عوام موضوع فروش آب به ایران را تبلیغ نموده و مسوولان حکومت را به آب فروشی متهم ساختند. زمان دو برابر شدن جمعیت را نشان می دهد . همچنین منطقههای اطراف این دریاچه، دچار آلودگیهای زیستمحیطی مهیبی شدهاند که با افزایش بیماریها خود را نشان میدهد.

خوب است اشاره کنیم که در نزدیکی دریاچه مصنوعی برج خلیفه و فوارههای رقصان و شگفانگیزآن، آسمانخراش معروف برج خلیفه و مجتمع تجاری دبی مال واقع شدهاند. تالاب هات در ساحل غربی استرالیا در نزدیکی شهر گرگوری واقع شده است. برخلاف دو مورد ذکر شده در بالا، این تالاب که در سواحل جنوبی استرالیا واقع شده است، رنگ خود را از نوعی جلبک ساکن در این آبها میگیرد. غار بزنگان نیز در شش کیلومتری جنوب غربی روستای بزنگان واقع شده و قدمت آن به لحاظ آثار به دست آمده به پیش از میلاد برمیگردد.از عمدهترین خانوادههای گیاهی منطقه، کاسنی، (Compositae) غلات، (Gramineae) شببو (Cruciferae) و چتریان (Umbelliferae) را میتوان نام برد.

از نظر شکل زیستی ۵۷ درصد گونهها به تروفیتها و ۲۸ درصد به همی کریپتوفیتها تعلق دارد. کلیسای استپانوس در فاصله ۳ کیلومتری جنوبی رودخانه ارس در محلی به نام «قزل وانک» به معنی صومعه سرخ قرار دارد. سنت استپانوس سنگی که در پس زمینه اش ارتفاعات قفقاز به چشم می خورد با تزییناتی مفصل و تحسین برانگیز در میان حصاری مستحکم قرار گرفته است. راههای مختلفی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که در مقالههای مختلف آنها را به طور مفصل شرح دادهایم.

دیدگاهتان را بنویسید