تخم نطفه دار مرغ ابریشمی گلد ( طلایی) – آخرین بروزرسانی قیمت آبان ماه 1399

گاوداری واقعاً شغل لذت بخشی است. به جز رنگ خون و رنگ پوسته تخم ، همه چیز در مورد این مرغ سیاه است. دفعات کرچ (مرغ) در این نژاد زیاد است و معمولاً در سال ۲ تا ۳ بار کرچی در بین این مرغان دیده میشود. ناخن سیاه : در این نژاد رنگ فلسها زرد پررنگ و در برخی موارد با رگه های قرمز و ناخنها سیاه و مهمیز سفید می باشد که در اثر آمیزش با سایر نژادها رنگ ناخن میانی سفید می شود. را دارید، بتوانید خرید خود را با آشنایی کامل با انواع نژاد ها، نرخ دام زنده در انواع مختلف، خدمات لایو شیپ و بسیاری موارد دیگر انجام داده و دام را تحویل بگیرید.

بعلاوه پشتیبانی رایگان گروه دامیران در زمینه فرمولاسیون جیره و رفع اشکالات احتمالی در نرم افزار، این اطمینان را به شما می دهد که خرید این نرم افزار یک هزینه نبوده بلکه یک سرمایه گذاری دائمی در زمینه فرمولاسیون جیره ها و نیز یادگیری جیره نویسی خواهد بود. بعلاوه استفاده از این نرم افزارها معمولا برای دامداران، دانشجویان و … آسان نیست. از طرف دیگر متاسفانه در مراکز دانشگاهی این نرم افزارها تدریس نمی شوند و اغلب فقط جیره نویسی دستی آموزش داده می شود که در فارمها زیاد کاربرد ندارد.

متاسفانه برخی از پرورش دهندگان دام به اهمیت تغذیه مناسب و مکفی در امر پرورش واقف نیستند و فکر می کنند تنها با انتخاب اسپرم مناسب یا دام نر مناسب و نیز پیشگیری و درمان بیماری ها می توان به تولید بهینه دست یافت در حالی که مشخص شده است که بخش هزینه 70 درصد هزینه های کل پرورش گله را شامل شده و عدم توجه به تغذیه مناسب دامها علاوه بر افت تولید و کاهش سلامتی دام، منجر به افزایش هزینه ها و کاهش تولید خواهند شد که نهایتا سودآوری را کاهش خواهند داد. گاو آهن یکی از ابزار های پرکاربرد و پرفروش در زمینه خرید ادوات کشاورزی محسوب می شود از جمله کاربرد های مهم آن می توان به جداکردن و بلند نمودن خاک، افزایش نفوذ آب در خاک و از بین بردن علف های هرز اشاره کرد.

منجر به افزایش شدید قیمت نهاده های دام و طیور شده است، لذا اهمیت جیره نویسی درست و صحیح در جهت کاهش هزینه ها و افزایش درآمد شدیدا مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به اینکه حذف یا کاهش یارانه نهاده های دام و طیور، برخی مشکلات در توزیع نهاده های یارانه ای، کمبود بارش، نوسانات نرخ ارز و … دانشجویان رشته های مرتبط با پرورش و مدیریت دام (علوم دامی، دامپزشکی)، اساتید، محققان، کارشناسان فنی واحدهای پرورش گاو شیری صنعتی یا نیمه صنعتی، کارشناسان کارخانجات خوراک دام و دامپروران عزیز همگی می توانند براحتی از این نرم افزار استفاده کنند.

با استفاده از این نرم افزار متخصصان علوم دامی و دامپزشکی، کارشناسان، دامپروران و حتی دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می توانند با اطمینان 100 درصد و براحتی یک جیره کاربردی را با خوراکهای منتخب خودشان و بصورت خودکار تنظیم کنند. ما مفتخر هستیم که در حال حاضر اساتید و محققان، کارشناسان، دامپروران و دانشجویان براحتی و با کمال اطمینان از نرم افزارهای جیره نویسی گروه دامیران استفاده می کنند.

صورت می گیرد. اما نرم افزارهای جیره نویسی چون در خارج از ایران تولید شده اند معمولا بزبان انگلیسی بوده و زبان فارسی را پشتیبانی نمی کنند. چون با اضافه شدن کود و تجزیه و تخمیر آنها ، گرمای حاصله باعث گرم نگه داشتن گاو در حال استراحت شده که در مناطق سرد و فصل زمستان ضروری است ، روزانه 5/5 – 5 کیلوگرم کاه برای بستر این محوطه لازم می باشد.

مس همچنین در آنزیم­های مورد نیاز برای متابولیسم هوازی در تقسیم سریع سلولی دخالت دارد و برای فعالیت آنزیمی که اتصالات متقاطع سولفور که لایههای کراتین را به همدیگر نگه میدارد، لازم است. تدابير لازم جهت به حد اقل رسانيدن تلفات خوراك را به عمل آورده می شود. در موقع استفاده از جيره هاي حاوي ذرات ريز يا آردي به منظور بازده بهتر خوراك مصرفي و جلوگيري از ضايعات تنفسي از مواد خيس كننده و چسباننده نظير چربي يا ملاس استفاده می شود. علوفه را به مدت طولاني ذخيره ننموده و در موقع مصرف از عدم وجود كپك و قارچ زدگي و اجسام خارجي مطمئن خواهند شد.

تغییر سریع از علوفه به کنسانتره بالا سبب عدم سازگاری باکتریها به این تغییر میگردد و به علت کمی ماده مصرفی باکتریها بخشی از فلور شکمبه از بین میرود و از طرفی کاهش pH در هنگام وقوع اسیدوز به باکتریهایی که به این تغییر سریع pH به زیر ۶ حساس هستند آسیب زده و نابود میکند. همچنین خوراکی که در جیره گاو گوشتی و شیری مورداستفاده قرار میگیرد به دلیل تفاوت داشتن متابولیسم و احتیاجات غذایی گاو گوشتی و شیری بهطور مختلف فرموله میگردد. همچنین این نرم افزارها مشخصات خوراکها را دارا بوده و لذا کار جیره نویسی را آسان می کنند.

گاومیش بر خلاف گاو توانایی لگدپرانی به طرفین را ندارد و همچنین مانند گاو به آسانی آشفته یا پریشان نمیگردد. پرهای ظریف این نژاد، ساختار مقاومی ندارند و به همین دلیل حالت آشفته دارند و با یک نظم خاص در کنار هم قرار نمیگیرند. آب سالم و گوارا به صورت دائمي در اختيار گاوها قرار می دهند. زیرا احتمال عفونت باکتریایی وجود داشته و بهتر است این مورد توسط پزشک متخصص مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

پژوهش های متعددی جهت بررسی سطوح مسمومیت ویتامین D در گاو شیری صورت گرفته است. حتی اگر این توانائی و مهارت را داشته باشند، باید از روش جیره نویسی دستی استفاده کنند که کاری بسیار وقت گیر و با ضریب خطای بالا است. نیاز گاو شیری به فسفر از طریق خوراک تامین می شود اما اگر می خواهید حاشیه اطمینان را رعایت کنید اگر به گاوهای شیری تازه زا، سوپر و پرتولید گله سبوس نمی دهید می توانید از مکمل های گاو شیری ۲۰ گرم فسفر در هر کیلوگرم استفاده کنید. ۵-گاوها علاقه خاصی به استفاده از علوفه های تازه و آب دار دارند که در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذیه آن را به کار ببرید .

گاوها علاقه خاصي به استفاده از علوفه هاي تازه و آب دار دارند كه در صورت در دسترس و ارزان بودن در تغذيه آن را به كار می برند. با صرف هزینه اندکی می توانید این نرم افزارها را تهیه و در شرایط مختلفی مثل تغییرات قیمت نهاده ها، تغییرات شرایط فیزیولوژیکی حیوان، دسترس بودن یا نبودن نهاده ها و … خیلی افراد نیز ممکن است با اصطلاحات و معانی کلمات انگلیسی بکار رفته در این نرم افزارها آشنا نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید