انواع گاوآهن و کاربردهای آنها – تجهیزات کشاورزی،باغبانی،گلخانه ای ژینکو

در ایران به دلیل عدم اطلاعات کافی کاربران تراکتور در تنظیمات گاوآهن یک¬طرفه، عدم تناسب فرم خیش¬های مورد استفاده در کشور با نوع بافت خاک، عدم رعایت الگوی اجرای شخم باز و بسته در دو سال متوالی و سهولت اجرای شخم باز از طرف رانندگان تراکتور باعث شده است تا تسطیح زمین به هم بخورد، به علاوه مناطق ابتدا و انتهای مزارع بیش از حد فشرده شوند که سبب کاهش بازده آبیاری و کاهش بازده محصول و مصرف بیشتر انرژی می¬گردد. زمانی که یک لایه غیرقابل نفوذ در خاک بوجود می آید از این گاوآهن استفاده می شود . از نظر علمی ثابت شده است ، که گاو های پرشیر که روزی نیم کیلو کره از شیر آن ها بدست می آید ، احتیاج بیشتری به غذای کنسانتره دارند .

شیر و فرآورده های لبنی در سراسر جهان متقاضی های زیادی دارد و امروزه بخش صنایع لبنی یکی از جذاب ترین و پر رونق ترین بخش ها کسب و کاری در سرتاسر جهان می باشد . حیوانی از خانواده گاو با جثۀ بزرگ تر، پوست ضخیم و شاخ های بلند که شیر آن غلیظ و پر چرب است. در خروس ها رنگ سیاه انعکاسی سبز رنگی دارد ولی پر مرغ ها فاقد این انعکاسی می باشند. علی هذا توصیه می شود ، که در گاوداری ها مخصوصا گاوداری های بزرگ ، یک نفر کارگر ورزیده برای مراقبت سم ها اختصاص داده شده و با سم تراش و پنس های مربوطه ، قبل از این که دراز شدن سم به مراحل خطرناک برسد ، سم ها را تراش داده و اگر در کف سم میخ یا ریگ یا عفونت وجود دارد ، با نظر دکتر دامپزشک ، به مداوای آن مشغول شود .

همچنین درصورتی که دراز شدن سم به صورت غیر طبیعی درآید ، کم کم کف سم جلو افتاده و دام روی قسمت مفاصل و استخوان های قسمت بندهای استخوانی راه می رود و در اینصورت بافت های پوششی و مفاصل و استخوان های سم آب دیده و عوارض حاصله ممکن است ، منجر به افتادن سم شده و یا دکتر دامپزشک برای اصلاح سم و رفع عفونت ، مجبور به قطع قسمتی از آن گردد . لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود .

که به ترتیب زمستان و بعد بهار و تابستان قرار دارد . با رشد سم ها و کج و معجوج شدن آن مخصوصا در فصل زمستان ، گاو شیری دچار ناراحتی شده و هم در راه رفتن احساس نارحتی کرده و هم میزان تولید شیر روزانه آن به طور قابل توجهی کاهش می یابد . اگر جیره روزانه به نصف کاهش یابد تمام آن را برای نیروی نگاهدارنده مصرف کرده و هیچ سهمی برای نیروی فزاینده شیر مصرف نمی شود .

میزان ایمنی بدن آنها پایین می آید و حساسیت به بیماری ها به دلیل کاهش خوراک مصرفی افزایش می یابد . به دلیل چربی بالا و وجود کاروتن زیاد رنگ شیر زرد رنگ است. خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، رئیس جهادکشاورزی استان قزوین گفت : در حال حاضر از هزار و ۶۰۰ رأس دام سنگین موجود در این گاوداری ۹۰۰رأس آن گاو دوشا است و هر رأس دام روزانه به صورت میانگین ۳۶ کیلوگرم شیر تولید میکند. همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث گاوداری شیری هلشتاین سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی احداث گاوداری شیری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. تقریباً اکثر ضایعات نان که به صورت نان های خشک می باشد به مصرف تغذیه دام می ِسد.

به علاوه گاو شیری به طور طبیعی نیم قسمت جیره غذایی خود را صرف نیروی نگاهدارنده بدن و نیم قسمت دیگر را صرف نیروی فزاینده شیره و چربی می کند و اگر احیانا جیره گاو به سه چهارم تقلیل داده شود ، برای نیروی نگاهدارنده دو سوم از سه چهارم را مصرف خواهد کرد . نوع تغذیه و جیره بندی بر اساس شرایط دام ها تعیین می شود . تقعر بشقاب ها معمولا بين16.5تا9 سانتي متر وضخامت آنها بين 6.5تا5 سانتي متر است . معمولاً نهادهای ذیربط وامها و تسهیلاتی را برای تأسیس مزارع پرورش دام در اختیار داوطلبان قرار میدهند ولی پرداخت این تسهیلات خود مستلزم شرایط و ضوابطی است که لازم است تمامی آنها را بررسی کنیم و سپس برای تأسیس گاوداری اقدام کنیم.

جمع بندی :باتوجه به علاقه لاری بازان و شرط بندهای این عمل به نوعی کسب تبدیل شده که می تواند باعث ایجاد انواع بسیار جنگی لاری در پی ترکیب و اصلاح آنها در آینده ایی نه چندان دور بود! واریتههای مختلفی از نژاد لاری در ایران مشخص شدهاست. در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ، مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

ولی اولین قدم برای دریافت وام تهیه و تدوین یک طرح توجیهی گاوداری شیری است که لازم است در اول کار در دستور کار قرار بگیرد. نوع علوفه ای که گاودار می تواند برای تغذیه گاوهای گوشتی در نظر بگیرد می تواند کیفیت های متنوعی از لحاظ مواد مغذی داشته باشد . ساختن محل کوچک جداگانه ای بنام بیمارستان در گاوداری های بزرگ ضروری است . مراقبت از گاو های آبستن در ماه های آخر آبستنی از اهمیت ویژه ای برخورد است . به طوری که لااقل هفته ای دوبار با پوششی از کاه بستر گاو خشک شود .

گاو شیری در دوره آبستنی و شیردهی همواره باید از نظر نوع خوراک ، اصطبل بهاربند ، بستر و آبشخور مورد توجه باشد . فعالیت انسان همواره در راستای انجام اموری بوده است که بتواند بازدهی بیشتری از چنین جاندارانی داشته باشد، در همین رابطه نژاد هایی که بتوانند در زمینه تولیدی فعالیت بیشتری داشته باشند، همواره مورد توجه هستند. شیر یکی ازجمله مواد غذایی است که در همه جوامع بسیار استفاده میشود و پای ثابت سفرههای غذایی مردم است ضمن اینکه از این ماده غذایی ارزشمند میتوان بهصورت مستقیم و یا تهیه مواد غذایی دیگری در صنایع تبدیلی استفادههای بسیار نمودو بنابراین فعالیت و کسبوکار در این حوزه میتواند موفقیتآمیز باشد.

بهترین دونده کسی است که بتواند نفس های گاو را قبل از اینکه از جلوی گاو کنار برود ، حس کند. اگر کودک شما به سختی نفس میکشد هرچه زودتر با اورژانس تماس بگیرید. دور نگه داشتن کودک از افرادی که علائمی از سرماخوردگی دارند. هر وقت هر گونه نگرانی نسبت به کودک خود داشتید حتما با پزشک خود مشورت کنید. لذا باید از سازمان دامپزشکی مجوزهای لازم را کسب کنید. لازم به ذکر است که این حیوانات، گیاه خوار هستند و عمدتا از چمن و علف برای تغذیه استفاده می کنند. تغذیه گاو های پرشیر ، که در روز از شیر آن ها نیم کیلو کره بدست می آید !

جداسازی گاوهایی که جدیدا سقط جنین داشته اند از سایر گاو ها و بلافاصله ضدعفونی نمودن محیطی که سقط در آنجا انجام شده است بسیار مهم است . و این میتواند صحیح باشد حتی تا یک قرن گذشته نیز سیستانیان از گاو به عنوان سواری و بارکشی خرمن کوبی استفاده می کردند. گاو های درشت جثه چیره، ممكن است از سواری گرفتن گاوهای زیردست(Subordinate)با جثه كوچك، جلوگیری كنند، هر چند كه در برخی پژوهش ها، رابطه ای بین درجه اجتماعی(Social Rank) و بسامد سواری از نظر تعداد سواری داده شده و تعداد سواری گرفته شده، مشاهده نشده است.

آروکونا تخمهای رنگی زیبایی می گذارد که به رنگ آبی سبز بوده و چیزی مابین رنگ فیروزه ای تا زیتونی دارد و به همین علت به تخم مرغهاى عید پاک شناخته می شود. رومانف ها در سن 4 ماهگی به بلوغ می رسند، بدین منظور بره های نر در سن 60 تا 70 روزگی جدا میشوند تا بقیه بره ها صدمه ای نبینند. محل تجمع گاو قبل از شیر دوشی باید همه روزه شست شو داده شده و گنجایش تعداد گاو را داشته باشد و دخول به دستگاه های شیر دوشی طوری باشد ، که گاو ها به هم فشار نیاورند ، چون غالب سقط جنین ها در اثر فشار گاو در حین عبور از تنگناهائی که به هم فشار می آورند ، اتفاق می افتد .

دوران آبستنی این نژاد تقریباً ۱۴۴ روز بوده و از همه گوسفندان دیگر کوتاهتر میباشد. کف آخور ها قبل از ریختن علوفه باید تمیز شده و توزیع علوفه بطور یکنواخت انجام گردد . مساحت بهاربند تقریبا برای هر گاو بطور متوسط 8 متر و شیب آن از 2 سانت در متر تجاوز نکند . به هر حال در هیچ صورتی از اصلاح نژاد نباید از اسپرم گاو نر آمیخته (دورگه) استفاده کرد، زیرا در اغلب موارد ممکن است منجر به شکافهای نژادی ناخواسته و نامناسب شود. درهای فلزی ورود و خروج سکو نیز هر یک حداقل 90 سانتی متر عرض دارد.

اگر آخور دو طرفه باشد عرض آن 120 سانتی متر و اگر یکطرفه باشد عرض بخش پایین آن 45 سانتی متر و بالای آن 75 سانتی متر توصیه شده است. نایب رئیس ـ بعد از تصویب کمیسیون محاسبات اگر موافقت کرد اصلاح میشود، آقای آشتیانیزاده. حال اگر همین مورد را برای قیمت بره زنده بپرسید، نرخ آن کمی بالاتر از گوسفند خواهد بود. تمام آنچه برای راهاندازی یک گاوداری با گاوهای شیری موردنیاز است بیان شده است. به همین جهت ، اجرای طرح توجیهی پرورش گاو شیری هلشتاین ، ازجمله اقدامات بشر در زمینه سلامت بوده ، که همچنان در حال توسعه و افزایش می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید